Pro mě je práce maséra poslání.
Myslím si, že pro práci maséra musí mít člověk talent, masáž není jen několik málo tahů, které se naučíme v některém z masérských kurzů. To bohužel nestačí ani na nějakou relaxační masáž v soukromí. Já (i má kolegyňka na masáže pro dva) máme to štěstí, že jsme vyškoleni opravdu zkušenou masérkou a fyzioterapeutkou s dlouholetou praxí Jituškou Bohuslavovou. Která mne mnoho naučila a seznámila s tou druhou stranou. Dodnes pokud si nevím rady, ji mohu kdykoli požádat o radu či pomoc, vždy mi s ochotou poradí a pomůže.
Masáž je prostě umělecké dílo, balet rukou, doteky sochaře, podepřené o talent, vědomosti a dlouholeté zkušenosti. Je to také kus psychologie, naše doteky vstupují do prostoru soukromí našich zákazníků. Masér těžko pomůže někomu, kdo je svázaný vlastním mindrákem a stydí se za své tělo.
Náš úkol není je přesvědčit o tom, že jsou všichni dokonalí ani o čemkoli jiném. Masér musí vědět, cítit a vážit si lidského stvoření. Za každou vráskou, jizvou a jinou nedokonalostí nevidím něco odporného, ani odpudivého. Každé tělo vypráví svůj příběh, i to naše.
Často se setkáváme s lidmi, kteří o sobě řeknou, že umí masírovat a chrlí na nás všechny super moderní a nesmyslné techniky, pomocí různých přístrojů a jiných vymožeností, jak jinak, než stoprocentně podloženo východní filozofií a doloženo třiceti diplomy z dvou denních kurzů, které pořádají možná stejní odborníci, jako ti, kteří se diplomy honosí. To ale nejsou maséři, to jsou obchodníci. Když se konečně dostanete k tomu, že na vás dotyčný položí ruce, zjistíte, že vám mnohé doteky připadají nepříjemné, zbytečné, některé vás bolí, a přesto nevedou k odstranění vašich potíží.
Na druhou stranu, se setkáte s člověkem, který není masér a třeba jen z legrace vám položí ruce na ramena, a vy ucítíte příjemnou úlevu a uvolnění. To je u mě talent! To teplo z dlaní, upřímný cit, snaha vám pomoci. To se nedá naučit. Nejsou svaté ruce, co se modlí, ale ty, co pomáhají.
A když takto talentovaný člověk jde do kurzu a jde tam, protože má chuť se něco naučit a ne proto, že ho tam poslali na rekvalifikaci z pracovního úřadu, máme velkou šanci že se potkáme s dobrým odborníkem.
Dopřeji vám veškerou péči a úplné uvolnění. Jsem připravena vám věnovat dostatek času a přizpůsobím se vašim potřebám.
Těším se na Vaši návštěvu a věřím, že budete s mými službami spokojeni a rádi se vrátíte.....Marsé.
Masérské studio se nachází v Plzni - Doubravka, Smrková 40
Nechce- li se Vám z pohodlí Vašeho domava je tu možnost využít služeb mobilního maséra.
V případě nezvedání mobilu, ne vždy jej mohu zvednout
a chci dopřát klientovi ničím nerušený relax
můžete volat ve večerních hodinách po 19.00 - 23.00 a to i o víkendu.
Historie
- Masáž je jedním z nejstarších léčebných prostředků, její počátky sahají až do pravěku. Rovněž dlouhou historii má i masáž sloužící k odstranění únavy nebo k celkovému osvěžení. Slovo masáž pochází z řečtiny (massó - hníst, mačkat), obdobná slova lze nalézt i v indoevropských jazycích.
- Nejstarší doklady o masáži pocházejí ze druhé poloviny 3. tisíciletí př. n. l., z Mezopotámie, která se rozkládala mezi řekami Eufrat a Tigrid. V dnešní době toto území zhruba odpovídá Iráku, severo-východní Sýrii, jiho-východnímu Turecku a jiho-západnímu Íránu.
- V Egyptě se o masážích zmiňuje tzv. Ebersův papyrus, jehož vznik se předpokládá kolem roku 1600 př. n. l.
- V Číně se o masážích zmiňuje kniha Nej-ťing Su Wen, její vznik se předpokládá ve 3.-2. století př. n. l.
- Masážím se věnoval Konfucius, žijící v 6.-5. století př. n. l.
- Masáže znala i starověká Indie, jejíž poznatky jsou dodnes používány v podobě ájurvédských masáží.
- Počátky masáží v Evropě jsou známy již ze starověkého Řecka. Masáž i její účinky na lidský organismus znal i řecký lékař Hippokratés.
- Římané převzali znalost masáže od Řeků. Masáží se zabývali významní římští lékaři - Celsus (1. století n.1.) a Galénos (2. století n. 1.).
- Mimo římskou říši používali masáže i Keltové.
- Středověk lze z pohledu vývoje masáže označit za dobu úpadku. Centrem zájmu ve středověku byla spíše duše než fyzická schránka člověka.
- Na znalosti masáží antického světa navázali Arabové (znalec masáží byl lékař Avicenna, 10.-11. století). Masáže byly prováděny především v tureckých parních lázních.
- V 16. století nastává velký rozmach medicíny, Evropa znovu objevuje antický svět a jeho znalosti. Do centra zájmu se dostává člověk a jeho duševní i tělesná stránka. Masáž se opět stává jedním z léčebných prostředků.
- Na konci 18. století vznikají v Německu, Francii a Švédsku školy, které masáž vyučují.
- U nás lze za zakladatele moderní masáže považovat ortopeda Vítězslava Chlumského (1867-1943).